Büyü Nedir

Büyü insanların doğaüstü, paranormal ve mistik yöntemlerle dünyaya, insanları ve nesneleri etkiledikleri yöntemdir. Büyü yapmak için çeşitli malzemelerden karışımlar hazırlamak ve 6. Hisle ilgili cümleler kurmak gerekmektedir. Bazen dua da kullanılır. Büyü yapmanın birçok yöntemi vardır. Genelde büyüleri medyumlar ve hocalar yapmaktadır. Büyü yapmanın en temel amacı ihtiyacı olan büyü yapanın özellikleri sayesinde yardımcı olmaktır. Büyü ile uğraşan kişiye dilimizde büyücü derler. Ortaçağ’dan beri insanlar tarafından farklı algılanır. Ama özel her insana bazı özellikler verilir ve bunu doğru, etik kullanabildiği ölçüde faydalı olur.

Büyü Nasıl Bozulur?

Kişinin üzerine yapılan büyünün bozulması için kişi evde dualarla büyüyü atmaya çalışır. Fakat bu etkili bir yöntem değildir. Büyünün nasıl bozulacağının en etkili yöntem profesyonel bir medyuma gidip derdini anlatıp büyünün bozulmasını istemektir. Yapılan büyünün manevi ağırlığına göre büyünün etkisi ya hemen biter ya da peyderpey azalarak sonlanır. Gerçekten büyüden kurtulmak için medyuma danışmaktan başka yol yoktur. Çünkü büyü ancak büyüyle kaldırılabilir. Şans ve kısmet gibi bazı büyülerin de kişiye bir engeli yoktur.

Büyü Belirtileri

Büyü üzerine yazılan birçok belirtiler vardır. Bunlardan sadece bazılarından bahsedilir. Büyünün belirtileri büyü yapılan kişi ya da kişiler üzerinde gözlemlenir. Büyü yapılan kişinin hayvanlarla ilgili problemlerinin çoğalması büyü anlaşılmasında bir örnektir. Hayvanlar altıncı hisleri hissedebildikleri için büyüyü de hissederler. Üzerinde büyü olan kişi sürekli yorgunluk ve uyuma isteği hissediyorsa ve gördüğü rüyalar da birden farklılaşmışsa ve hiç görmemeye başlamışsa üzerinde büyü yapılma ihtimali vardır. Büyünün varlığı bulunulan mekânın kasvetinden anlaşılabilir. Bir başka büyü belirtisi olarak da büyü yapılan kişinin eşyaları sık sık kaybolur. Bu da belirtilerinden biridir. Büyü yapılan kişi de dalgınlık sürekli hale geldiğinde ve kalakaldığında kendini gösterir. Büyü yapılan kişi saydam varlıkların yanında telaşlanırsa bu durum da belirtisini gösterir. Kendisine büyü yapılan kişi dini kitaplar okunduğunda rahatsız olup huzursuzlaşır. Büyü belirtilerinin yapılan kişide ki kötü etkileri bu şekilde olmakla beraber iyi büyüler yapıldığında ve kötü niyetli değilse hiçbir belirtisi yoktur.

Bir cevap yazın